Барса најде одлична замена за Луис Суарез!

Напаѓачот на Милан, Кшиштоф Пјонтек (24) е желба на екипата на Барселона која го гледа како идеална замена за уругвајскиот интернационалец Луис Суарез.

Полјакот сезонава постигна два голови од шест одиграни натпревари и неговиот договор со Милан трае до лето 2023 година. Суарез, пак, има договор со клубот од „Камп Ноу“ до 30 јуни 2021 година.

Цената на фудбалскиот пазар на полскиот репрезентативец во моментов се проценува на 40 милиони евра. Како што известува „Семпре Милан“, офанзивниот фудбалер на „росонерите“ би можел во иднина да го носи дресот на каталонскиот гигант.

Исто така во сферата на интересите на Барселона се и Тимо Вернер од Лајпциг и Хаиме Мата од Хетафе.

Прочитајте и...  Македонските пливачи со големи успеси на меѓународниот натпревар „13 Ноември“

Во најсилното шпанско фудбалско првенство после седум кола Барса е на четвртото место со 13 бодови, два помалку од лидерот Реал Мадрид.

Поврзани вести

Ѓоковиќ нема да игра на Мастерс турнирот во Париз!

Слободен печат

ВИДЕО: Барса пукна „петарда“, Решфорд им пресуди на париските „светци“!

Слободен печат

Кастратовиќ: Имавме проблеми во одбраната, загубивме многу топки!

Слободен печат

ВИДЕО: Го нема Роналдо, тука е Мората – големо изненадување во Русија!

Слободен печат

Лига Европа: Металург поразен на гостувањето во Франција

Слободен печат

Најплатениот играч на Арсенал не е регистриран ни за Премиер лигата!

Слободен печат

Остави Коментар