Барса ќе има нов тренер после ЕУРО 2020!?

Последниот пораз од Леванте уште повеќе ја „затресе“ клупата на Валверде, иако управата и играчите сакаат да остане во клубот.

Но, доколку продолжат лошите резултати и самите челници нема да имаат друг избор, освен да бараат ново решение, а се шпекулира дека би можел од наредната сезона 2020/2021 да имаат нов тренер.

Станува збор за Роналд Куман кој моментно ја води репрезентацијата на Холандија со која има договор до СП 2022 година.

Имено, поранешниот менаџер на Саутемптон и Евертон може да биде ангажиран од каталонскиот клуб после Европското првенство кое ќе се одржи во периодот од 12 јуни до 12 јули 2020 година.

Прочитајте и...  Трката за титулата сè уште е отворена: Јувентус не го искористи подарокот од Лацио (ВИДЕО)

Куман потврди дека нема да ја напушти репрезентацијата пред ЕУРО, но после континенталниот собир би можел да се насочи кон „Камп Ноу“.

Тој покажа во репрезентацијата на Холандија дека е одличен стручњак, одличен беше и во Саутемптон, единствено покажа слаби резултати со Евертон, но изгледа проблемот на „Гудисон“ не е баш во тренерите.

Играше своевремено за Барса и добро е запознат со клубот и амбициите, самиот истакна дека му е сон да седне на клупата на каталонскиот гигант, па се чини дека Холанѓанецот би можел да претставува добар избор.

Прочитај повеќе

Германски новинар за утре најавува поголема сензација од враќањето на Алонсо во Формула 1

Слободен печат

Распишана меѓународна потерница по Здравко Мамиќ

Слободен печат

Повторно на теренот: Млада кошаркарка посилна од леукемијата

Слободен печат

Македонија против Грција, Исланд и Литванија во мундијалските претквалификации

Слободен печат

Гризман и следната сезона ќе игра за Барселона!

Слободен печат

Враќање на големиот шампион – Алонсо официјално во Рено!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Челси фаворит за Хаверц, но 100 милиони евра се премногу!

Слободен печат

Сениорките ги дознаваат ривалите на патот кон СП 2021

Слободен печат

Елмас ќе потпише нов договор со Наполи!?

Слободен печат

Ѓоковиќ: Како лов на вештерки, мора некое големо име да биде главниот виновник!

Слободен печат

Потегот на Димитријевиќ во Топ 3 најдобри во шпанската „Ендеса“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Русевски избркан од клубот после 30 години верност на македонскиот тенис!

Слободен печат