8 C
Скопје

Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Францускиот напаѓач поради повреда која ја доби на натпреварот со Ваљадолид ќе го пропушти крајот на сезоната во „Ла Лига“.

Антаон Гризман нема да биде во составот на Барселона за последните два меча во најсилното шпанско првенство откако претрпе повреда на квадрицепсот на десната нога, потврдија од медицинскиот тим на клубот.

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Се очекува најверојатно следниот меч репрезентативецот на Франција да го има во Лигата на шампионите против Наполи на Елиф Елмас на 8 август.

После триумфот на каталонскиот гигант против Ваљадолид со 0:1, моментно е на „минус еден“ од водечкиот Реал, но „кралевите“ можат повторно да бидат на „плус четири“ доколку вечерва освојат три бода против Гранада.

Прочитајте и...  Бомба на Нејмар: Јас и Меси треба да играме заедно идната година

Во претпоследното коло Барса е домаќин на Осасуна, Реал го дочекува Виљареал, а во завршната рунда играчите на Сетиен гостуваат кај Алавес, додека оние на Зидан одат кај Леганес.

Поврзани вести

Поранешната ѕвезда на Реал Мадрид прогласи банкрот!

Слободен печат

ВИДЕО: Пред 30 години го шокираше светот, сега сака реванш со Тајсон!

Слободен печат

Лига на нации: Италија во полуфиналето против Шпанија!

Слободен печат

Привремениот претседател на Барса: Јас би го продал Меси!

Слободен печат

Новозаразени на ковид-19 во РК Вардар, одложен уште еден меч во ЛШ!

Слободен печат

Ѓоковиќ ќе биде најдобриот тенисер на сите времиња!

Слободен печат

Остави Коментар