Барнли го понижи Јунајтед, Тотенхем и Мурињо конечно победата (ВИДЕО)

twitter/Premier League

Манчестер јунајтед повторно ги разочара своите фанови и овој пат загуби на „Олд Трафорд“ од екипата на Барнли со 0:2. Ова е втор пораз по ред за Јунајтед, претходно загубија во најголемото англиско дерби од Ливерпул со 2:0.

Крис Вуд во 39.минута му донесе водство на Барнли, а во 56.минута Џеј Родригез го замолкна „Олд трафорд“.

За разлика од Манчестер јунајтед, екипата на Тотенхем ја прекина серијата од четири натпревари без победа, откако со 2:1 го совлада Норич.

Деле Али го донесе во водство Тотенхем, Тиму Пуки од пенал донесе израмнување во 70. минута. Но во самиот финиш, во 80. минута Кореецот Сон му донесе триумф на Тотенхем.

Слично на Тотенхем и Лестер ја прекина негативната серија од два порази во низа. Фудбалерите на Лестер со 4:1 го совладаа Вест Хем и останаа на третото место со 48 бодови.