Барди во елемент уште на подготовките (ВИДЕО) – Слободен печат
СпортФудбал

Барди во елемент уште на подготовките (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец го постигна единствениот гол за Леванте во поразот од Виљареал.

Македонскиот репрезентативец Енис Барди најави дека и во новата сезона ќе биде еден од најдобрите фудбалери на Леванте. Барди беше стрелец на единствениот гол за својата екипа во пооразот од Виљареал (1:2) во првиот предсезонски меч во подготовките за новата сезона.

Барди голот го постигна во 87 минута откако упати прецизен шут од 16-тина метри.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close