Барди со спектакуларни „ножички“ на тренингот на Леванте! (ВИДЕО)

Играчите на Пако Лопез продолжуваат со тренинзите пред враќањето на натпреварите во најсилното шпанско првенство.

Како што најави шпанскиот премиер Санчез, сезоната во „Ла Лига“ може да продолжи од 8 јуни.

И оваа сезона шампионот ќе се дознае на теренот, а повторно во центарот на вниманието ќе бидат Барселона и Реал Мадрид.

Леванте, чија цел е останување во елитата, моментно е на 13 позиција на табелата со 33 бодови, во овој шампионат Енис Барди запиша два голови во 21 настап.

Играчите на Пако Лопез продолжуваат со тренинзите пред враќањето на натпреварите во најсилното шпанско првенство.

Натпреварувачката форма се темпира и преку играњето серва, а македонскиот репрезентативец со еден спектакуларен потег повторно ги покажа неговите квалитети.

Прочитајте и...  Барселона и Сити се договорија, ги заменија дефанзивците

Прочитај повеќе

„Тур д`Фред“: 600 километри со велосипед до новиот клуб!

Слободен печат

Конечно Серија А: Елмас, Пандев и Несторовски со нови натпревари од 23 јуни!

Слободен печат

Тајсон ни во Топ 10: Кој е најдобриот боксер на сите времиња? (ФОТО)

Слободен печат

Нова регионална кошаркарска лига – Србија, Грција, Македонија..!?

Слободен печат

Фудбал во Сирија: Празни стадиони, преполни згради! (ВИДЕО)

Слободен печат

Реал Мадрид нема да игра на „Сантјаго Бернабеу“ (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кирјос повторно го провоцираше Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

СФМ: Шкупи како пример дека и клубовите можат сами да организираат тестирање

Слободен печат

Велкоски и Сараево прогласени за шампиони во БиХ

Слободен печат

Истече клаузулата на Меси да замине бесплатно ова лето

Слободен печат

Уште еден позитивен на корона во Ренова

Слободен печат

Шкупи не и верува на Аџибадем Систина, фудбалерите ќе се тестираат во државна институција

Слободен печат