Барди: Благодарам за поддршката, се гледаме на ЕП

epa08009649 North Macedonia's Enis Bardi (L) and Eljif Elmas (R) celebrate during the UEFA EURO 2020 Group G qualifying soccer match between North Macedonia and Israel in Skopje, North Macedonia, 19 November 2019. EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Енис Барди денеска се приклучи на тренинзите на фудбалската репрезентација на Македонија, откако утринава доби негативен тест на короанвирус.
Барди уште на пристигнувањето во Македонија на стартот од подготовките имаше позитивен тест на Ковид-19 иако не чувствуваше никакви симптоми. Пред три дена, Барди повторно имаше позитивен тест на коронавирус поради што ги пропушти двата контролни натпревари пред настапот на Македонија на ЕП, против Словенија (1:1) и Казахстан (4:0).
Но, денеска на големо задоволство на селекторот Игор Ангеловски, Барди е негативен на коронавирус и ќе настапи на првиот натпревар за Македонија на ЕП против Австрија.

„Ви благодарам на сите за пораките за побрзо оздравување како и за поддршката што ми ја дадовте овие денови. Се чувствувам одлично и многу брзо ќе се видиме на Европско првенство. Ви благодарам уште еднаш“, напиша барди на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BARDHI (@enisbardhi10)

Прекрасна вест:  Барди е негативен на коронавирус, ќе настапи против Австрија на ЕП

Ангеловски: Нема тренер кој би се откажал од Барди, но мали се шансите да заигра против Австрија

 

Видео на денот