Балотели се врати дома, фановите збудалеа

Марио Балотели денеска и официјално стана нов фудбалер на Бреша, а најсреќна за трансферот беше неговата мајка. Балотели е роден во Палермо, но на двегодишна возраст се пресели во Бреша. Семејството кое го посвои сè уште живее во Бреша иако неговиот татко неодамна почина.

– Мајка ми плачеше кога и кажав дек апостои можност да дојдам во Бреша. Ја прашав што мисли за тоа, а таа само плачеше од среќа. Мојот татко е од Бреша, неговиот сон беше да ме види во овој дрес – изјави Балотели на официјалната промоција.

Италијанскиот репрезентативец во Бреша пристигна како слободен играч откако му исече договорот со Олимпик Марсеј.
– Не се плашам од неуспех. Сакам да ги подржам соиграчите, како што сакам и тие мене да ми дадат поддршка. Целта ми е да му помогнам на тимот да расте – додаде Балотели.

Доаѓањето на Балотели во родниот град ги израдува навивачите кои едноставно полудеа. Тие се собраа во огромен број пред хотелот во кој е сместен со цел да го прослават неговото доаѓање.

Прочитајте и...  Зверев: Мислам дека сега не е време да се игра тенис во САД

Прочитај повеќе

Грег Попович повторно дели лекции против расизмот во САД

Слободен печат

Англичаните воведоа ново правило: Кој кашла кон противникот добива црвен картон

Слободен печат

Јунајтед доби седум дена да одлучи дали ќе го купи Санчо

Слободен печат

Перез смисли нов план за „кралска“ доминација, во наредните две години пристигнуваат четворица „галактикоси“,

Слободен печат

Дали е реално, Конте сам си мести отказ за да седне на клупата на друг италијански тим

Слободен печат

Адеми во тимот на сезоната во Хрватска

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дали ова е местенка на годината, погледнете како изгледаше натпреварот од австриската втора лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Супермаркет во Арсенал, Артета стави девет фудбалери на продажба

Слободен печат

Кошаркарот кој не клечеше при интонирање на химната доживеа тешка повреда (ВИДЕО)

Слободен печат

Моќна игра на Вестбрук во дербито со Милвоки и Јанис (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев и Џенова и во наредната сезона ќе играат во Серија А (ВИДЕО)

Слободен печат

Шоуто на прес конференцијата му направи проблем на Конте, Интер му подготви замена

Слободен печат