Балотели го избра новиот тим, се враќа во Италија – Слободен печат
СпортФудбал

Балотели го избра новиот тим, се враќа во Италија

Поранешниот италијански репрезентативец се очекува да стане нов фудбалер на Бреша.

Марио Балотели конечно донесе одлука каде ќе ја продолжи кариерата. Тој на крајот бираше помеѓу два клуба, бразилскиот великан Фламенго и повратникот во Серија А, екипата на Бреша.

По неколкудневно размислување, Балотели одлучи да се врати во Серија А и да потпише договор со Бреша. Договорот се очекува да биде потпишан во најскоро време откако и двете страни успеаја да ги договорат финансиските детали.

Напаѓачот се очекува во Бреша да има плата од два милиони евра, а ветен му е уште еден милион преку бонуси за постигнати голови, одиграни натпревари и опстанок на Бреша во Серија А. Се очекува Балотели да потпише тригодишен договор.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close