12 C
Скопје

Бајден го прочита писмото од Трамп: Многу великодушно од него

Претседателот на САД, Џо Бајден вели дека неговиот претходник Доналд Трамп му оставил „многу великодушно писмо“ пред заминување од функцијата.

Бајден од Овалниот кабинет изјави дека нема да ја открие содржината на писмото од почит спрема Доналд Трамп.

„Претседателот напиша многу великодушно писмо“, рекол Бајден. „Бидејќи беше приватно, нема да зборувам за тоа додека не разговарам со него“.

Извор: Б92

Прочитајте и...  „Репортери без граници“ го тужат саудискиот принц за убиството на Кашоги

Поврзани вести

Заев и Николовски во офанзива против корупцијата: Нема веќе чување предмети во фиоки, да не ни се случуваат „Панами и Белизиња“

Лука Андреев

Во Романија изречени затворски казни за поранешна министерка и ќерката на Басеску

Слободен печат

Мишел: Недвосмислена поддршка на ЕУ за суверенитетот на Украина

Слободен печат

Вакцинирани 2680 здравствени работници, над 118 илјади граѓани се пријавиле за вакцинација против ковид-19

Слободен печат

Џо Бајден му честиташе 90-ти роденден на Михаил Горбачов

Слободен печат

ГАЛЕРИЈА: Смрдеа од човечки измет се шири околу Универзитетската библиотека, раководството вели не сме моќни против граѓаните

Остави Коментар