-8 C
Скопје

Бајден гласаше во родниот град заедно со сопругата

 Демократскиот претседателски кандидат Џо Бајден и неговата сопруга Џил денеска гласаа на изборите, придружувајќи им се на 74 милиони Американци кои го искористија предвременото гласање.

Бајден гласаше во зградата на Државната канцеларија Карвел во неговиот роден град Вилмингтон, во државата Делавер.

Како што пренесуваат американските медиуми, се очекува Бајден лесно да победи во Делавер.

Неговиот противник, претставникот на Републиканците и сегашен претседател Доналд Трамп гласаше во саботата во јавна библиотека спроти еден од неговите голф-клубови во државата Флорида.

Изборите во САД се на 3 ноември.

Прочитајте и...  ФОТО: Опозицијата на нозе, велат ќе се продава Гоце за зделка со марихуана

Поврзани вести

Иако доцна, сепак МЗ ја објави статистиката: Регистрирани 336 нови случаи, починаа 32 лица

Слободен печат

Изостана денешната ковид- статистика

Слободен печат

ВИДЕО | Трамп: Не се борам за себе, туку за 74 милиони луѓе кои гласаа за мене

Слободен печат

Опозицијата ја бара дневната статистика на заболени од ковид-19

Слободен печат

ВИДЕО: Отворено едно од најголемите лизгалишта во Европа

Слободен печат

Уште еден град во Србија прогласи вонредна состојба

Слободен печат

Остави Коментар