20.8 C
Скопје

Бајага ја примил и втората доза од вакцината: Не ми е добро, имам реакција

Познатиот музичар Момчило Бајагиќ Бајага на 19 февруари го прослави својот 61 роденден, а неколку дена претходно ја прими втората доза од вакцината на „Фајзер“ против коронавирусот.

Што се однесува до родендените, немам големи планови со години. Славам со пријателите и семејството, со здравица, но бидејќи се вакцинирав, за овој роденден не можам ни да пијам“, со смеа рече Бајага додавајќи дека таа здравица ќе ја одложи за некој друг ден“, пишува „Јутарњи“.

Не ми е добро, ја примив вакцината и имам рекација“, изјави Бајага за српски „Курир“. Од редакцијата велат дека повторно ќе го контактираат за да им даде повеќе детали.

Очигледно ќе треба сите да се вакцинираат, особено луѓето кои патуваат. Не дека сум „луд“ по вакцините, ниту сум голем поддржувач на истите, но не гледам друга опција. Ова е единствениот начин во борбата против коронавирусот“, рече Бајага, кој смета дека ситуацијата со пандемијата ковид-19 е прилично тешка.

Немаме свирки. Ние можеби најмногу работевме од сите, снимивме нов албум, имавме и два „нормални“ концерти, и еден онлајн концерт. Сè на сè, никогаш не сме имале послаба година кога станува збор за работа…“, рече музичарот.

Поврзани вести

ВИДЕО+ФОТО: Необичното милениче на Селма Хајек: Запознајте го бувот Керинг

Слободен печат

ВИДЕО | Филипинката Раизел Грејс Калаго има шеснаесет години, но изгледа постаро од нејзината мајка: Синдромот на прогерија ја одзема нејзината младост

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Суперхерој во Ватикан: Спајдермен се ракуваше со папата Франциск и му подари маска

Слободен печат

ВИДЕО: Погледнете го домот на Кара Делавињ, во кој е сеприсутен мотивот на вагина

М. Г.

Врвен спортист, но и „мамин син“: Роналдо ја прекинал врската со Ирина Шајк поради неговата мајка

Слободен Печат

Чоколади, колачи и вафли кои се добри за вашето здравје: Руски научници развија рецепти за безгрижно уживање во слатките задоволства

Слободен печат

Остави Коментар