Баерн од Мадрид со неверојатен предлог за Родригез – Слободен печат
СпортФудбал

Баерн од Мадрид со неверојатен предлог за Родригез

Како што и се најавува од претходниот период, колумбискиот интернационалец се очекува да ги напушти редовите на Баерн Минхен.

После двегодишната позајмица од Реал, челниците на баварскиот великан одлучија да не го откупат договорот на Родригез кој не задоволи и се очекува да се врати во Мадрид.

Раководството на Атлетико не сака да соработува со градскиот ривал, сакаат единствено да комуницираат со клубот од „Алијанц“, а ова е секако еден неверојатен предлог.

Баерн од Минхен има за цел да му договорат трансфер на играчот и тоа во лутиот градски ривал на „кралевите“.

Атлетико Мадрид има одличен однос со Баерн, па преку германскиот шампион ќе се обидат да ја договорат преселбата на Родригез.

„Јорганџиите“ бараат од Германците да го откупат договорот за 42 милиони евра, колку што Реал бара за неговите услуги, а потоа тие од Баварците го откупат за 60 милиони евра.

Хамес оваа сезона во 28 натпревари за Баерн е стрелец на седум голови и запишани шест асистенции.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close