Баерн Минхен го промовираше Кутињо (ФОТО) - Слободен печат

Баерн Минхен го промовираше Кутињо (ФОТО)

Информациите велат дека Барса од оваа позајмица профитирала 8.500.000 милиони евра, а наредното лето Германците ќе имаат опција да го откупат Бразилецот за сума од 120.000.000 милиони евра.

Доколку ја искористат таа опција, Кутињо би бил убедливо најскапо платениот фудбалер во историјата на германскиот шампион и комплетната Бундес лига. Тој рекорд досега го има идниот соиграч Лукас Ернандез, кој ова лето дојде за 80.000.000 евра од Атлетико Мадрид.

– За мене овој потег значи нов предизвик во нова земја со еден од најдобрите клубови во Европа. Едвај чекам да бидам на теренот. Со Баерн имам големи амбиции и убеден сум дека можеме заеднички да ги оствариме целите – рече Кутињо.

Баерн направи два големи чекори кон решавање на проблемот со заминувањето на легендарниот тандем Франк Рибери-Арјен Робен. Прашање е само како Нико Ковач ќе ги распореди Кутињо и Иван Перишиќ, кој дојде нешто порано од милански Интер.

Прочитај повеќе

Борба за ракометниот трон: Атомскиот ракомет на „фуријата“ или „старата школа“ на Червар

Слободен печат

Гвардиола му оддаде почит на Ливерпул: Тие се фантастични, неверојатни

Слободен печат

Леброн Џејмс за историското постигнување: Ова делува нереално

Слободен печат

„Шверцерите“ нема да навиваат за Косово

Слободен печат

Историска ноќ за Леброн Џејмс, го помина Коби Брајант и стана трет најдобар стрелец во историјата на НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ експресно во четвртфиналето, крај за Кори Гоф

Слободен печат

Остави Коментар

two × 3 =

Прочитај повеќе

Барселона идната недела ќе направи сензационален трансфер

Слободен печат

Ерлинг Халанд: Новото големо фудбалско чудо (ВИДЕО)

Слободен печат

Трагедија во Англија: Фудбалер почина откако бил претепан пред ноќен клуб

Слободен печат

МЗТ Скопје супериорен во дербито со Куманово

Слободен печат

Баерн го торпедира Шалке и дојде на бод од лидерот Лајпциг (ВИДЕО)

Слободен печат

Норвешка подобра од Словенија во натпреварот за бронзениот медал

Слободен печат