Баерн без милост, покер на „милионерите“ (ВИДЕО)

Баерн Минхен денеска на атрактивен стави крај на серијата од два порази по ред во Бундес лигата. Баварците со 6:1 го торпедираа Вердер кој преку голот на Милот Рашица во 24.минута го отвори резултатот.


Но, ефектниот гол на гостите само ги налути фудбалерите на Баерн кои до крајот постигнаа дури шест голови за убедлив триумф. Фелипе Кутињо постигна хет–трик, Левандовски даде два гола, а во листата на стрелците се запиша и Томас Милер.

Борусија Дортмунд исто така оствари убедлива победа, „милионерите“ како гости со 0:4 го совладаа Манјнц со головите на Ројс, Санчо, Азар и Шулц.


Резултати: Баерн – Вердер 6:1, Келн – Баер Л. 2:0, Херта – Фрајбург 1:0, Мајнц – Борусија Д. 0:4, Падерборн – Унион Берлин 1:1.

Прочитајте и...  НЕВЕРОЈАТНА ПОНУДА: Арапите нудат 400 милиони фунти за борба помеѓу Џошуа и Фјури

Прочитај повеќе

Реал во офанзива, веќе достави понуда за Салах

Слободен печат

Скандал во мак-баскетот: Родители и играчи тргнале да се пресметаат со судиите

Слободен печат

Пеп Гвардиола „нацрта“ како одржа час по фудбал на „Сантијаго Бернабеу“

Слободен печат

Сари разочаран: Фудбалерите не ги разбираат основите на играта, се прават спротивно

Слободен печат

Боксерите на подготовки во Србија

Слободен печат

Дончиќ нов рекордер на Далас (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лион со предност оди во Торино, Сити за пет минути го замолкна „Бернабеу“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ: Шарапова имаше кариера со која може да се гордее! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нашите боксери тренираат во Србија пред олимпискиот турнир во Лондон!

Слободен печат

Првиот човек на косовскиот фудбал осуден на девет месеци затвор!

Слободен печат

Интер е незадоволен, Алексис Санчез се враќа во Јунајтед!?

Слободен печат

ЛЕ: Противниците на Интер со маски допатуваа во Милано! (ФОТО)

Слободен печат