Бабунски „дрибла“ пелени, Македонецот наскоро на фудбалските терени! (ВИДЕО)

Составот на Ботошани ќе гостува кај Крајова, а Давид Бабунски секојдневно ја темпира формата пред да му се врати на фудбалот.

Најавено е дека возбудувањата во најсилниот романски фудбалски шампионат ќе се вратат на 12 јуни…

А прв на терените ќе се појави клубот на македонскиот фудбалер за кој потпиша годинава, екипата на Ботошани.

Составот на Ботошани ќе гостува кај Крајова, а Давид Бабунски секојдневно ја темпира формата пред да му се врати на фудбалот.

Татко на два сина, немаше реквизити, па се послужи со пелените од неговите деца за малку тренинг, дриблинг.

Досега во професионалната фудбалска кариера, Бабунски (26) беше дел од Б тимот на Барселона, Црвена звезда, Јокохама Ф. Маринос и Омија Ардија.

Видео на денот