Бабунски „дрибла“ пелени, Македонецот наскоро на фудбалските терени! (ВИДЕО)

Составот на Ботошани ќе гостува кај Крајова, а Давид Бабунски секојдневно ја темпира формата пред да му се врати на фудбалот.

Најавено е дека возбудувањата во најсилниот романски фудбалски шампионат ќе се вратат на 12 јуни…

А прв на терените ќе се појави клубот на македонскиот фудбалер за кој потпиша годинава, екипата на Ботошани.

Составот на Ботошани ќе гостува кај Крајова, а Давид Бабунски секојдневно ја темпира формата пред да му се врати на фудбалот.

Татко на два сина, немаше реквизити, па се послужи со пелените од неговите деца за малку тренинг, дриблинг.

Досега во професионалната фудбалска кариера, Бабунски (26) беше дел од Б тимот на Барселона, Црвена звезда, Јокохама Ф. Маринос и Омија Ардија.

Прочитајте и...  Италијанската и романска полиција откриле кибер криминална група

Прочитај повеќе

Трката за титулата сè уште е отворена: Јувентус не го искористи подарокот од Лацио (ВИДЕО)

Слободен печат

Варди го спаси Лестер од пораз

Слободен печат

Кристијано Роналдо мисли на сè: Има и личен тренер за спиење

Слободен печат

Шоу на Конте по поразот од Болоња, еден час им се дерел на своите фудбалери

Слободен печат

Наполи ја намали сумата која ја бара за Кулибали

Слободен печат

Стативата и Зума го спасија Челси (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ростов го презентира најдоброто од Тошевски (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонското чудо од дете Тошевски направи милионски трансфер во Ростов

Слободен печат

Надал останува во Европа, не игра на УС Опен?!

Слободен печат

Скандалот не стивнува: Пеналот против Реал Мадрид не е досуден поради лош превод на правилата

Слободен печат

Сантос сакаше преку суд да и лапне 61 милион евра на Барселона, ама…

Слободен печат

Му здосади во пензија, Алонсо се враќа во Формула 1

Слободен печат