Бабиќ го потврди комплетниот состав на Еурофарм Пелистер (ФОТО)

Еурофарм Пелистер со големи очекувања и ентузијазам ги стартуваа подготовките, а според најавите играчите на тренерот Жељко Бабиќ ќе ја темпираат формата и преку турнирски натпревари.

Оваа сезона Еурофарм Пелистер ќе настапува во новоформираната Лига Европа, а своите противници во групната фаза ќе ги дознае на 28 август.

Денеска клубот ги објави имињата на ракометарите на кои ќе сметаат во новата натпреварувалка сезона 2020/21.

Тие се: Благојче Трајкоски (голман), Градимир Чаневски (голман), Матео Мараш, Гоце Ојлески, Никола Маркоски, Бојан Маџовски, Дејан Кукуловски, Стипе Мандалиниќ, Томислав Кушан, Невен Стјепановиќ, Мирко Радовиќ, Марио Танкоски, Јосип Периќ, Ненад Костески, Марин Вегар, Милорад Кукоски, Мартин Велковски, Елмир Граџан, Милан Ѓукиќ.

View this post on Instagram

РК Еурофарм Пелистер 2020/21 🍀

A post shared by RK Eurofarm Pelister (@rkeurofarmpelister) on

Прочитајте и...  Шампионката на УС Опен се откажа од Ролан Гарос

Прочитај повеќе

Кошаркарите квалификациите за ЕП ќе ги доиграат турнирски и тоа во „меури“

Слободен печат

Син на НБА легенда ќе игра во АБА лигата

Слободен печат

Нови проблеми за Меси, ќе го пропушти „Ел Класико“?!

Слободен печат

Бејл доаѓа во Скопје: Ќе дебитира за Тотенхем против Шкендија

Слободен печат

Шампионката на УС Опен се откажа од Ролан Гарос

Слободен печат

Кој е човекот кој ги собори рекордите на легендарниот Бубка: Почна да скока на три години, а за малку ќе ја оставеше атлетиката поради бејзбол (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нов пресврт на Мајами за водство од 2:0 во победи (ВИДЕО)

Слободен печат

Базел и Милан сигурни во квалификациите за ЛЕ, крај за Динамо Москва

Слободен печат

„Војната“ со Меси и слабите резултати предвреме ќе го избркаат Бартомеу од Барселна

Слободен печат

Легендарниот Бубка веќе не е најголем „скокач“, светски рекорд на Дуплантис

Слободен печат

Дрита го елиминира Силекс и од Лигата на Европа

Слободен печат

Дебакл на шампионката на Австралија Опен, на Мастерсот во Рим не освои ниту еден гем

Слободен печат