Баба Марица од Скопје го прослави 100. роденден (ФОТО) – Слободен печат
ВестиСкопје

Баба Марица од Скопје го прослави 100. роденден (ФОТО)

Фотографијата веднаш стана предмет на многу коментари од страна на корисниците на социјалните мрежи.

На Фејсбук групата „Стари скопјани“, објавена е фотографија од баба Марица, која во друштво со најблиските го прославува својот 100. роденден.

Фотографијата веднаш стана предмет на многу коментари од страна на корисниците на социјалните мрежи, кои срдечно и го честитаа 100. роденден на оваа стара скопјанка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close