Баба Марица од Скопје го прослави 100. роденден (ФОТО)

На Фејсбук групата „Стари скопјани“, објавена е фотографија од баба Марица, која во друштво со најблиските го прославува својот 100. роденден.

Фотографијата веднаш стана предмет на многу коментари од страна на корисниците на социјалните мрежи, кои срдечно и го честитаа 100. роденден на оваа стара скопјанка.

Денес една од нашите најстари скопјани наполни 100 години.Баба Марица да си ни жива и здрава

Publiée par Sasho Stojmirovski sur Dimanche 8 septembre 2019

Прочитајте и...  Иницијатива на 30 држави: Вакцината против Ковид-19 како „јавно добро"

Прочитај повеќе

Во Италија раст на бројот на починати, но не и на новозаразени

Слободен печат

Општина Кисела Вода ќе набави минибус за превоз на деца

Слободен печат

Николовски: Чулев се справува најдобро можно, СДСМ очекуваше да тепа луѓе

Слободен печат

Нов закон во Кина: Прво „оладување на чувствата“па потоа развод

Слободен печат

Десетгодишно девојче чие дело инспирира: Челси им подари 1.500 пакетчиња на децата без родители (ВИДЕО)

Австријците од средината на јуни нема да носат заштитни маски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вашингтон и северна Вирџинија започнаа со првата фаза од отварањето на бизнисите

МИА Агенција

Д-р Пановски: Со внуците на дистанца, во парк, не да се собираат и заседнуваат

Слободен печат

Почина најстариот човек на светот: Ги преживеа двете светски војни, шпанската треска и подемот и падот на Советскиот Сојуз

Слободен печат

Триесет отсто од средношколките не разговараат за сексуално-репродуктивниот период

Слободен печат

Џонсон и Трамп согласни: Планот на Пекинг ја загрозува автономијата на Хонгконг

Слободен печат

Тајван го поништи законот според кој за прељуба се одеше во затвор

Слободен печат