Азар: Кога би можел да преговарам за Мбапе…!

Главна задача на спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо, ќе биде да остане Мбапе во клубот и после 2022. година.

Двете страни сеуште не се блиску до разговор околу продолжување на соработката, ниту околу новата плата. Луѓето од Париз неодамна го негираа тврдењето дека францускиот репрезентативец има годишна плата од 30 милиони евра.

Леонардо се обидува да го убеди Мбапе да остане во ПСЖ и дека тој е иднината на клубот од Париз. Но, од друга страна, играчот не е сигурен дека нов договор ќе му биде паметен потег.

Талентираниот Французин ќе размисли добро дали да се подготвува за долга кариера во дресот на „светците“ или ќе ја продолжи кариерата во уште поголем клуб со кој ќе цели на најголемите трофеи.

Прочитајте и...  НЕВЕРОЈАТНО: Поранешна сопруга нарачала убиство на турски репрезентативец, животот му го спасил нејзиниот љубовник

Последните две години во Лигата на шампионите беа разочарувачки за екипата на ПСЖ, а константно доаѓаат шпекулации дека овој играч треба да заврши во Мадрид, поточно во „кралскиот“ клуб.

Неодамна на тема зборуваше и белгискиот интернационалец, Еден Азар кој минатото лето направи трансфер на „Сантјаго Бернабеу“ од редовите на Челзи.

– Во наредните години очекувам тој да биде најдобриот на светот. Има голем талент. Доколку продолжи во овој ритам, ќе биде еден од најдобрите во историјата. Фудбалер секогаш сонува да игра со најдобрите и доколку би можел утре да му помогнам да дојде во Реал, би пробал. Иако, не верувам дека некој би ме прашал за мислење – рече Азар.

Прочитајте и...  Ѓоковиќ: Нема да ги кријам емоциите на Ролан Гарос

Килијан Мбапе оваа година реализираше девет голови за ПСЖ на 12 натпревари, а има и четири асистенции.

Прочитај повеќе

Ф1: Триумф на Ботас, Хамилтон сам се „откажа“ од победата

Слободен печат

Азаренка го напушти теренот на Ролан Гарос: Ова е смешно

Слободен печат

Прво големо изненадување на Ролан Гарос, крај за Гофан

Слободен печат

Ѓоковиќ: Нема да ги кријам емоциите на Ролан Гарос

Слободен печат

Ракометарите на Металург негативни на корона, заминаа за Цирих

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Поранешна сопруга нарачала убиство на турски репрезентативец, животот му го спасил нејзиниот љубовник

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НБА играчи заиграа фудбал на тренинг, Гризман умре од смеење (ВИДЕО)

Слободен печат

Куман на удар на јавноста: Изгледам како негативец, но…

Слободен печат

Пеп Гвардиола конечно си најде дефанзивец, Диаш за 55 милиони евра се сели во Сити

Слободен печат

Леброн по пласманот во големото НБА финале: Работата сè уште не е завршена

Слободен печат

ММА спектакл во Абу Даби, Адесања го нокаутира Коста (ВИДЕО)

Слободен печат

Леброн ги однесе Лејкерси во големото НБА финале, прво по пауза од десет години (ВИДЕО)

Слободен печат