Азар е тотално разочарување, полош е дури и од Бејл - Слободен печат

Азар е тотално разочарување, полош е дури и од Бејл

Реал Мадрид летото потроши дури 303 милиони евра за засилувања но прикажаните игри на подготовките не ветуваат успешна сезона за „кралскиот“ клуб по што почнаа да пристигнуват и првите критики. На удар се најде првата ѕвезда и најскапо засилување во летниот преоден рок, Еден Азар.

– Азар е вистински хорор, тотално промашување за Реал Мадрид. Ние го критикувавме Бејл, но Белгиецот е уште полош во одбраната, не покажува желба и агресивност кога го носи дресот на Реал Мадрид – напиша новинарот Сантијаго Сегурола.

Сегурола не е непознато новинарско име, тој работеше во двата мадридски весници „Марка“ и „Ас“, и тој смета дека тренерот Зинедин Зидан донесе погрешни засилувања. Освен Азар, на удар на новинарот се најде и засилувањето од Порто, Едер Милитао во кого беа вложени дури 50 милиони евра.

– Едер Милитао не е фудбалер за Реал Мадрид, се чини дека претседателот Перез потроши мног пари но нема подобар тим од минатата сезона – додава Сегурола.

И во останатите медиуми преовладува мислење дека Реал Мадрид нема да има успешна сезона поради конфликтите помеѓу тренерот Зидан и претседателот Перез по што започнаа шпекулации дека Французинот во најскоро време по втор пат ќе ја напушти тренерската клупа. Зидан е разочаран од Перез бидејќи не сака да му ја исполни најголемата желба, да го ангажира Пол Погба од Манчестер јунајтед. Како наследник на Зидан се споменува името на Жозе Мурињо.

Прочитај повеќе

Солскјер бара трпение: Клоп четири години го градеше овој Ливерпул

Слободен печат

Поранешен колумбиски репрезентативец екстрадиран во САД, шверцувал два тона кокаин

Слободен печат

Скендеровски ги одреди футсалците за квалификациите

Слободен печат

Ракометарите наместо два, на само еден бараж од Светското првенство

Слободен печат

Бурниот живот на Вознијацки: Се сликаше гола за магазин, а Роналдо ја „ќари“ со скап автомобил (ФОТО)

Зоран Спасоски

Федерер од дното до ѕвездите: Го преживеа маратонот со Милман

Слободен печат

Остави Коментар

1 + 8 =

Прочитај повеќе

Јаховиќ промовиран во Анталијаспор

Слободен печат

Ливерпул е петти англиски клуб со серија од 40 натпревари без пораз

Слободен печат

Цените за Супербол уриваат рекорди, засега се продаваат за 10 просечни македонски плати

Слободен печат

Ѓоковиќ конечно откри зошто не јаде месо

Слободен печат

Вознијацки замина во пензија: Се надевам дека ќе бидам инспирација за тенисерите од малите земји

Слободен печат

Дончиќ во првата петорка на Олстар натпреварот

Слободен печат