Авторот на „Игра на тронови“ конечно со напредок за својата нова книга!

Изолацијата се покажала инспиративна за Џорџ. Р. Р. Мартин кој во својот најнов блог напишал дека постигнал значаен напредок во пишувањето на својата нова и долгоочекувана книга од серијалот „Игра на тронови“, со име „Ветрови на зимата“. Мартин последните неколку месеци ги поминал во изолација во својата викендица на планина и навел дека „присилната изолација му помогнала во пишувањето“. Последната книга од серијалот „Игра на тронови“ која Мартин ја напишал била „Танц на змаеви“, која е објавена во летото 2011 година.

View this post on Instagram

Queen in the North. #GameofThrones

A post shared by gameofthrones (@gameofthrones) on

„Секојдневно трошам часови и часови на книгата „Ветрови на зимата“ и постигнав значаен напредок. Вчера завршив ново поглавје, пред три дена уште едно, а минатата недела уште едно. Не, тоа не значи дека утре ќе ја завршам книгата или дека ќе ја објавам наредна недела. Ќе биде тоа голема книга и имам уште многу до завршувањето. Имам лоши денови кои ме спуштаат и добри денови кои ме подигнуваат, но севкупно сум задоволен како се развиваат работите“, напишал Мартин на својот блог додавајќи дека се занимава со ликовите како што се Серси, Аша, Тирион, Сер Баристан и Арео Хотах. Доколку книгата биде објавена наредната година, тоа значи дека Мартин со тоа ќе ја прекине 10-годишната пауза во објавување на книга од серијалот „Игра на тронови“.

View this post on Instagram

Characters posters are here. #ForTheThrone

A post shared by gameofthrones (@gameofthrones) on

Тв-адаптацијата на „Игра на Тронови“ заврши во мај минатата година. Мартин моментално работи на тв-серијата „Куќата на змајот“ која ќе ги опишува настаните кои се случиле 300 години пред „Игра на тронови“. И таа серија ќе биде продуцирана од стрна на НБО, како што беше и „Игра на тронови“.

Прочитајте и...  Џони Деп онесвестен со истурен сладолед врз него: Амбер Хард објави шокантна фотографија од поранешниот сопруг

Прочитај повеќе

Српската пејачка Дара Бубамара вози 100 km/h низ град и снима! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Карантинот не и донесе вишок килограми: Марјана Станојковска „пука“ од сексапил во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пирс Броснан (67) без маица: Зошто жените се уште лудуваат по него?! (ФОТО)

Слободен печат

Не си играјте со нивните нерви – Лицата родени во овој хороскопски знак не простуваат неверство

Слободен печат

И легендарниот Жељко Бебек овој август доаѓа во Охрид! 21-ви август, Антички театар

Џони Деп онесвестен со истурен сладолед врз него: Амбер Хард објави шокантна фотографија од поранешниот сопруг

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездата од Јутјуб почина во осмиот месец од бременоста, обожавателите се во шок! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мамо, ти благодарам за сета љубов! Ќерката на Џон Траволта се прости од мајка си со зборови кои го кршат срцето

Еспресо

Неколку месеци не можеа да ги „уловат“ заедно: Меган и Хари сликани во Беверли Хилс – Нема ниту трага од претходниот гламур (ФОТО)

Слободен печат

Ова е сестрата на Цеца Ражнатовиќ, проценете сами дали си личат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Коронавирусот финансиски го исцеди: Роберт Де Ниро ќе заработи максимум 7,5 милиони долари!

Слободен печат

Анабела за Луна Џогани: Веќе немаме контакт, чувствувам дека ја изгубив! (ФОТО)

Васко Спасоски