Автомобил удри во жена, повредената заврши на болничко лекување – Слободен печат
Хроника

Автомобил удри во жена, повредената заврши на болничко лекување

Сообраќајката се случила синоќа во 19.50 часот на улицата „Македонско Косовско бригада“.

Синоќа во 19.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Македонско Косовско бригада“ патничко моторно возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки управувано од В.М.(67) од Скопје удрило во З.А.(59) од Скопје. Во незгодата со тешки повреди се здобила З.А., која била пренесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close