Автомобил удри во куќа, еден тешко повреден

Вчера во 14.45 часот во МВР е пријавено дека на улица „Бетовенова“ во Струмица патничко возило „БМВ“ управувано од С.Х. (21) од Струмица удрило во ѕид од куќа. Во незгодата со тешки повреди се здобила сопатничката во возилото З.М. (61) која била згрижена во струмичката болница. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица.

Прочитајте и...  Во Аеродром претепано 16-годишно момче и уште неколку тепачки низ Скопје

Поврзани вести

Тешко повреден малолетник од Скопје откако автомобил удрил во него

Илинка Иљоска

ФОТО: Запленет кокаин во Кичево

Слободен печат

Уапсен велешанец кој на 3. мај опожари автомобил

Слободен печат

Во Аеродром претепано 16-годишно момче и уште неколку тепачки низ Скопје

Слободен печат

Во Мала Речица уапсен газда на локал

Слободен печат

Претрес во велешко, приведено лице поради палење автомобил

Слободен печат

Остави Коментар