Автомобил удри велосипедист од Албанија

На крстосница од улиците „Мaкедонски просветители“ и „7 Ноември“ во Охрид, вчера околу 17.20 часот се случила сообраќајна незгода во која учествувале „голф“ управуван од И.К. (35) од Струга и велосипед управуван од С.Т. (51), од Пустец, Албанија.

Во незгодата велосипедистот здобил тешки повреди поради кој бил пренесен во болницата „Свети Еразмо“ во Охрид. Извршен е увид на местото на настанот од екипа од СВР Охрид.

Прочитајте и...  Казни за 15 лица кои за време на полициски час се шетале и возеле велосипеди

Прочитај повеќе

Три лица „заработија“ кривични- со секири се заканувале на полицајци

Слободен печат

Казни за 15 лица кои за време на полициски час се шетале и возеле велосипеди

Слободен печат

Тројца повредени во сообраќајка во Сарај

Скопјанец на Фејсбук објавувал расистички материјал

Притвор за арамија од Гевгелија

Приведени три лица кои не дозволувале полицајци да извршат контрола во угостителски објект

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Скопјанец пронајден мртов во стан на булеварот „Партизански одреди”, нема траги на насилство

Слободен печат

Полицаец испукал куршум при проверка на пиштол, во инцидентот нема повредени

Слободен печат

Малолетник со нож избоде 19-годишно момче

Слободен печат

Жител на Слатино крадел стуја, пуштил кабел и до куќата на брат му

Слободен печат

Три лица од возило застрелале куче скитник

Слободен печат

Казни за тројца од Ресен за непочитување на полицискиот час

МИА Агенција