Автомобил повреди велосипедист во Струга

Шеесет и петгодишен маж од Струга е повреден во сообраќајна несреќа. Поради повредите тој завршил на лекување во болнницата „Свети Еразмо“.

Од полицијата велат дека вчера околу 11.30 часот во струшката населба Плитишта се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „цитроен“ со охридски таблички управувано од Е.Б.(65) од струшкото село Боровец и велосипед управуван од М.К. (65) од Струга. Во незгодата тешки повреди здобил М.К. и бил пренесен во болницата „Свети Еразмо“.

Прочитајте и...  Во скопска болница донесено лице во неконтактибилна состојба со пет убодни рани во стомакот

Прочитај повеќе

Казни за тројца од Ресен за непочитување на полицискиот час

МИА Агенција

Кривични пријави за насилството во Матка

Слободен печат

Камион излета од патот кај Пелинце

Горан Наумовски

Тешко повредена жена во сообраќајка во Скопје

Жител на неготинско Тремник пријавил соселанец оти му го натепал детето

МИА Агенција

Седумгодишник паднал од тераса во Кавадарци

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кражбите во гостиварскиот регион намалени за половина

Слободен печат

Починато лице пронајдено во камп за бездомници

Слободен печат

Во скопска болница донесено лице во неконтактибилна состојба со пет убодни рани во стомакот

Слободен печат

Пукање пред пекара од паркирано возило во Прилеп

Слободен печат

Две лица повредени во сообраќајка на патот за гробиштата Раштани кај Велес

Слободен печат

Изгоре куќа на четиричлено семејство од кривопаланечкото село Луке