Автомобил изгорел ноќеска кај Бит-пазар

Фото: илустрација

Автомобил, сопственост на жител на Скопје, вчеравечер изгорел во близина на Бит-пазар, соопшти полицијата.

„На 28.05.2023 во 23.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Бит-пазар било опожарено возило „Дачија Сандеро”, сопственост на В.С.(51) од Скопје. Повредени нема“, велат од МВР.

Извршен бил увид и се работи на расчистување на случајот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот