Автобусите подготвени за шампионите – Слободен печат
РакометСпорт

Автобусите подготвени за шампионите

Собирот на навивачите и фановите на вардарци ќе биде во 22 часот пред СЦ „Јане Сандански“ од каде сите заедно ќе се упатат кон аеродромот Скопје.

Ракометните владетели на Европа се очекуваат да пристигна околу полноќ во Скопје, а во тек се подготовките за нивниот пречек.

Верните навивачи „Комитите“ веднаш откако Вардар го победи Веспрем (27:24) и стана европски шампион, повикаа на организиран пречек „ПАРАДА НА ГОРДОСТА“. Собирот на навивачите и фановите на вардарци ќе биде во 22 часот пред СЦ „Јане Сандански“ од каде сите заедно ќе се упатат кон аеродромот Скопје. Се очекува авионот со ракометарите да слета околу 23.45 часот.

ЈСП веќе ги подготви автобусите со кои ракометарите од аеродромот ќе дефилираат низ улиците на Скопје.  Се уште не е одлучено дали прославата ќе биде пред СЦ „Јане Сандански“ или на плоштад „Македонија“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close