Автобусите на ЈСП утре ќе сообраќаат по неделен возен ред

Поради државниот празник 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба, автобусите од јавниот превоз утре ќе сообраќаат по неделен возен ред.

Од Јавното сообраќајно претпријатие Скопје информираат дека истиот режим ќе важи и во сабота и во недела.

– Во петок и во недела, дежурни ќе бидат три билетарници, односно од 7 до 19:30 часот отворени ќе бидат билетарниците на Транспортен центар и на Зелено пазарче, а билетарницата во Ѓорче Петров ќе работи од 7 до 13 часот, соопштуваат од ЈСП.

Прочитајте и...  Изложба на фотографии „50 Нијанси воздух" во еко-автобусите на ЈСП

Поврзани вести

Трамп: Испораката на вакцините против коронавирусот почнува следната недела

Слободен печат

Мицкоски најави: ВМРО-ДПМНЕ ќе достави предлог за доверба на Владата во Собранието

Слободен печат

Меркел: Граѓаните да бидат трпеливи, се гледа светлината на крајот на тунелот

Слободен печат

Експерт на СЗО: Животот на кој што бевме навикнати пред пандемијата е реален повторно

Слободен печат

ВИДЕО | Путин: Избегната е еколошка катастрофа, но се уште е рано за опуштање

Слободен печат

Племињата креваат глас: Вратете ни ја земјата!

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian