Автобусите на ЈСП „Скопје“ нема да превезуваат патници за време на викендот

Во истиот период, како што соопштуваат од претпријатието, нема да работат ниту билетарниците и центрите за персонализација.

Автобусите на ЈСП „Скопје“ нема да превезуваат патници за време на викендот, односно во периодот на полицискиот час од 16 часот во петок до 5 часот во понеделник.

Во истиот период, како што соопштуваат од претпријатието, нема да работат ниту билетарниците и центрите за персонализација.

Од четврток, па секој работен ден, сѐ до наредните измени, јавниот превоз ќе сообраќа од 5 до 9 часот и од 13 до 16 часот. Во работни денови, од понеделник до петок, дел од билетарниците и центрите за персонализација ќе имаат скратено работно време, а дел ќе бидат затворени.

Прочитајте и...  Гласањето на болни и изнемоштени во Делчевско се одвива во најдобар ред

Прочитај повеќе

Конгуловски: Кога САРС-КОВИД-2 ни чукна на врта и непоканет влезе дома

Слободен печат

Трамп: Полицијата убива повеќе белци отколку Афроамериканци

Слободен печат

Во Ница оддадена почит на 86 жртви на терористот кој во 2016 година ги уби во напад со камион

Слободен печат

Милевска: Институциите на ЕУ не го коментираат изборниот процес се додека не се заврши

Слободен печат

Почина последниот чехословачки комунистички лидер

Слободен печат

Попов: Правото на глас е обврска и тоа луѓето треба да го земат најсериозно (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сите 89 избирачки места во Општина Охрид се отворени навремено

Слободен печат

Илјадници на протести во Белорусија, по десквалификацијата на двајца ривали на Лукашенко

Слободен печат

Избирачките места навреме отворени, досега гласањето без никакви проблеми

Слободен печат

Судар на два воза кај Прага, десетина патници повредени

Слободен печат

Навреме и со заштитни мерки почна гласањето во Прилеп

Слободен печат

Борко Андреевски ја прими ,,Оксфорд” вакцината против Ковид 19: Сакав да помогнам што побрзо да се најде лек за оваа болест!

Мирослава Бурнс