Автобусите на ЈСП од утре ќе возат по вообичаениот зимски возен ред

Од утре, автоматски продолжува и важноста на ученичките бесплатни билети за користење на јавен превоз.

Јавниот превоз од утре ќе сообраќа по вообичаениот зимски возен ред.

Во изминативе три недели, како што соопштуваат од ЈСП Скопје, поради ученичкиот зимски распуст, јавниот превоз беше редуциран.

Посочуваат дека од утре, автоматски продолжува и важноста на ученичките бесплатни билети за користење на јавен превоз.

Прочитајте и...  Нов заразен со коронавирусот во Италија, вкупно четврти во земјата

Прочитај повеќе

Обвинети седум лица за „камионот на смртта“ во кој загинаа 39 виетнамски мигранти

Слободен печат

Додик: Ситуацијата во БиХ е најтешка од времето на Дејтонскиот мировен договор

Слободен печат

Петровска: Со печат за продолжување на важноста може да се реши проблемот со пасошите

Слободен печат

Вредноста на американскиот долар нагло порасна поради коронавирусот

Слободен печат

Петровска: Чулев избрзува, создава уште поголем хаос во јавноста

Слободен печат

Шпанија ќе ги ограничи рекламните огласи за обложување преку Интернет

Слободен печат

Остави Коментар

17 + четири =

Прочитај повеќе

Страшен верски култ се развива паралелно со коронаворусот во Јужна Кореја

Слободен печат

Гутереш бара крај на кошмарот во Идлиб, реагираат и други државници

Слободен печат

УНХЦР: Грција да реагира на шокантните и недостојни услови во кои живеат мигрантите

Слободен печат

Aктивисти на „Fridays For Future“ од Скопје беа задржани од полицијата во Министерството за животна средина (ФОТО)

В. Т.

Километарски турски воен конвој пристигнува во Сирија (ВИДЕО)

Слободен печат

Пендаровски: Партизацијата во институциите е на недозволено високо ниво

Слободен печат