-4 C
Скопје

Автобус и три автомобила се судрија во Сопиште, повредени неколку лица

Три автомобила и автобус учествуваа во сообраќајна несреќа што се случи вчера во Сопиште-Скопско.

Како што информира полицијата во несреќата учествувале возило „фиат пунто“, управувано од Д.А.(36), „матиз“ – управуван од И.Б.(47), „цитроен“ – управуван од Н.Ѓ.(70) и автобус управуван од Г.К.(40).

„Во незгода со тешки телесни повреди се здобил сопатникот од возилото “фиат пунто“ Б.А.(26) од Скопје, а со телесни повреди се здобиле Д.А., И.Б. и сопатник од возилото “матиз“ на возраст од 16 години од Скопје констатирани во Градската опшата болница Св.Наум Охридски“, велат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Прочитајте и...  Ограбен покојник во скопски ковид-центар, семејството на починатиот е во шок

Поврзани вести

Приведен криминалец осуден на шест години затвор

Слободен печат

Пациент со остар предмет се заканувал на вработена во ковид-центар

Слободен печат

Кичевец фатен со марихуана

Слободен печат

Изгореа помошни простории во „Оранжерии Хамзали” кај Струмица

Ограбен покојник во скопски ковид-центар, семејството на починатиот е во шок

Горан Наумовски

Велешанка физички нападната од нејзиниот невенчан сопруг

Остави Коментар