Австрискиот вицеканцелар Вернер Коглер и се закани на Унгарија со укинување пари од ЕУ

Коглер претходно побара итна акција на ЕУ против Унгарија.

Австрискиот вицеканцелар Вернер Коглер и се закани на Унгарија со укинување пари од ЕУ, поради неодамна донесениот закон за вонредни состојби.

Коглер во интервју за германското списание „Цајт” изјави дека развојот на настаните во Унгарија не е прифатлив.

-Не е разбирливо да се дадат пари од Унијата на  таква полу-диктатура од другите демократски држави, нагласи тој.

Коглер претходно побара итна акција на ЕУ против Унгарија.

Прочитајте и...  Судир на мигранти во БиХ, двајца убиени, повеќе повредени

Прочитај повеќе

Изнемоштен коњ паднат среде улица, сопствениците го удираат и влечат за да стане! (ВИДЕО)

Слободен печат

Најголем квартален пад на француската економија од 1968 година, од 5,3 отсто

Слободен печат

Пад на италијанскиот БДП и до 13 отсто

Слободен печат

Пендаровски разговараше со Папата Франциск за солидарноста која е клучен елемент за заедничката борба против пандемијата

Слободен печат

Меланија Трамп ги коментираше протестите во САД

Слободен печат

ОТА ги отфрла како невистинити тврдењата на министерот Чулев

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Од ова коцкање со изборите – полошо здравје!

Слободен печат

Чулев: Доколку имаат сомнеж дека полицијата не постапувала соодветно, нека бараат одговорност од Директорот на БЈБ

Слободен печат

Таткото на Моника пријавил дека бил нападнат од својата ќерка, таа вели дека сам се удирал во ѕид

Слободен печат

Анкета: Германците ги менуваат своите навики – помалку месо, повеќе готвење дома

Слободен печат

НБ: Позначајни движења кај останатите финансиски институции во првиот квартал на 2020 година

Слободен печат

Трамп: Националната гарда пристигна во Минеаполис, подготвени се

Слободен печат