24.8 C
Скопје

Австрискиот министер за здравство поднесе оставка

Австрискиот министер за здравство Рудолф Аншобер денеска поднесе оставка.

Откако беше на боледување повеќе од една недела, тој најави обраќање за денеска.

За здравствената состојба на Аншобер нема информации, освен што вицеканцеларот Вернер Коглер рече дека министерот има проблеми со циркулацијата на крвта. 

Поврзани вести

Мекафи се самоубил

Слободен печат

Логар: Европската иднина на Западен Балкан е меѓу приоритетите на словенечкото претседателство со ЕУ

Слободен печат

Со нож избодела сестрата близначка

Слободен печат

ВИДЕО | Торнадо ја опустоши Јужна Моравија: Автомобили паѓаа по куќи

Слободен печат

Спасовски домаќин на „Регионалниот патоказ за борба против корупција и нелегални финансии” во Охрид

Слободен печат

ВИДЕО | Безмалку 100 исчезнати во урнатата зграда на Флорида

Слободен печат

Остави Коментар