Австријка избезумена во центарот на Скопје: Пријавила маж што се самозадоволувал

Фото: EPA/GEORGI LICOVSKI

Среде бел ден вчера во 14.45 часот австриска државјанка која престојува во Скопје, се обратила до полицијата за да пријави непримерно однесување во центарот на градот.

Имено, Ф.Ј.(39) од Р.Австрија, со престојувалиште во Скопје во СВР Скопје пријавила дека околу 11.00 часот во Скопје, на подрачјето на Центар, во нејзина близина забележала машко лице како врши самозадоволување на јавно место.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Видео на денот