Австријците знаат од каде доаѓа опасноста: Мора да ги запреме Лазаров и Стоилов - Слободен печат

Австријците знаат од каде доаѓа опасноста: Мора да ги запреме Лазаров и Стоилов

Македонија вечерва против Австрија го игра клучниот натпревар за пласман во втората фаза. За нас најдобро е вечерва да победиме, но свои математики имаат и Австријците. Тие во првите две кола оставија две победи, а селекторот Алеш Пајович смета дека го знае рецептот и за вечерашниот натпревар. Според, Пајович, најважно е да се запрат капитенот Кире Лазаров и пикерот на Вардар, Стојанче Стоилов.

– Лазаров го знаат сите, но она што ме импресионира е неговата комбинаторика со пивотот Стоилов. И Украина и Чешка имаа сериозни проблеми со запирање на овие акции, ние ќе мораме да најдеме подобро решение. Ако ги неутрализираме овие двајца ракометари, сме завршиле голем дел од работата. Во оваа група сите натпревари беа израмнети сите знаеме дека ништо не е готово. Мораме да бидеме внимателни, бидејќи Македонија за мене, сè уште е најголем фаворит во групата – изјави Пајович.

 

Прочитај повеќе

Федерер си игра криенка со својот тим во Мелбурн (ВИДЕО)

Слободен печат

Петти гол за Пандев сезонава, недоволен за триумф над Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

Скандинавското дерби и припадна на Норвешка

Слободен печат

Ливерпул маршира кон титулата, падна и Јунајтед

Слободен печат

Ова е фер плеј: Намерно промаши празен гол откако виде повреден противник (ВИДЕО)

Слободен печат

Шаповалов не сака да ризикува: Доколку има чад, нема да играм во Мелбурн

Слободен печат

Остави Коментар

10 − two =

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ на еден ден пред стартот на Австралија Опен остана без важен член од тимот

Слободен печат

Кикс на Интер, Милан со пресврт до бодовите (ВИДЕО)

Слободен печат

Хабиб нема да се бори со Мекгрегор за помалку од 100 милиони долари

Слободен печат

Толедо: Со нетрпение го очекувам дебито за Вардар

Слободен печат

Клоп направи многу, но никој не е како сер Алекс

Слободен печат

Исповед на српски кошаркарски репрезентативец: Хрват ме спасуваше од глад

Слободен печат