Австралиска спортистка до златниот медал дојде со помош на кондом

EPA-EFE/JOE GIDDENS

Џесика Фокс искористи кондом за да го поправи својот кајак кој беше оштетен по квалификациските трки.

Олимписките игри и олимпиското село со полни со анегдоти од кои некои завршуваат на социјалните мрежи.
Една од нив откри и австралиската кануистска Џесика Фокс која влезе во историјата станувајќи прва шампионка во категоријата Ц-1. Џесика откри дека до титулата дојде со помош на кондом.

Таа искористила кондом за да го поправи својот кајак кој бил оштетен за време на квалификациските трки и го користела како средстви за прицврстување на оштетените делови.
„Се обложувам дека не знаевте оти кондомите можат да се користат за поправање на кајак. Имаат голема еластичност и многу се лесни“, напиша австралиската кануистка на социјалните мрежи по освојувањето на златниот медал.

принтскрин/Инстаграм
Видео на денот