33.8 C
Скопје

Австралиска обложувалница веќе исплатила околу 16,5 милиони долари за победа на Бајден

Австралиската обложувачница Спортсбет денеска објави дека веќе исплатила околу 16,5 милиони долари на оние кои се обложиле на демократот Џо Бајден на претседателските избори во САД.

Конечните резултати од изборите во САД се уште не се познати, но американските медиуми и политички аналитичари сметаат дека Бајден е поблизу до победата, иако Трамп се уште има шанса.

И покрај тоа, Спортсбет објави дека веќе исплатил 23 милиони австралиски долари (16,5 милиони американски долари) на околу 100.000 луѓе кои се обложиле на демократот.

– Ние сме целосно уверени дека Бајден ќе заврши во Белата куќа, изјави портпаролот на австралиската обложувачница.  

Поврзани вести

Израелците изложени на делта сојот ќе бидат ставени во карантин

Слободен печат

Заев: Европа има проблем со самата себе, Балканот демонстрира европски вредности

Андреја Ристески

Генерал Волтерс: Придонесот на С. Македонија во НАТО е од витално значење за мирот и стабилноста на Западен Балкан и Европа

Слободен печат

Филипче: Има некои случувања кои можат да ја загрозат и влошат епидемиолошката состојба

Андреја Ристески

Бугарија братски ја подржува Албанија, но не и Македонија

Љубиша Николовски

Во текот на следните два дена Македонија ќе биде зафатена со температури од портокалова алертна фаза

Слободен печат

Остави Коментар