Австралија: Поради кладба со пријателите изел гуштер, па по неколку дена починал - Слободен печат

Австралија: Поради кладба со пријателите изел гуштер, па по неколку дена починал

Во Австралија татко на три деца починал по 10 дена откако со пријателите поради кадба изел гуштер.

Австралиецот Дејвид Дауел од Квинсленд починал во болница откако му била дијагностицирана хрионична салмонелоза.

Тој повраќал зелена течност, а од стомакот му се цедела течност насобрана во телото.

Денеска, половина година по неговата смрт, семејството бара одговори кој е виновен за неговата смрт и што точно се случило на забавата, каде што паднала кладбата.

– Не постојат докази дека изел гуштер, зашто неговите пријатели на почетокот рекоа дека виделе како го голтнал геконот, а потоа дека ништо не виделе –  изјавила неговата ќерка за медиумите.

Докторите, пак, и рекле на сопругата дека е сосема веројатно дека гуштерот предизвикал тешката инфекција, која довела до смрт.

 

Прочитај повеќе

Најмалку 20 загинати, а 920 повредени по силниот земјотрес во Турција

Слободен печат

Спасовски и Заев изразија сочуство за настраданите во катастрофалниот земјотрес во Турција

Слободен печат

Колинда по истекувањето на мандатот ќе го искористи правото на плата и канцеларија

Слободен печат

Силниот земјотрес во Турција фатен во живо во телевизиско студио (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дожд од игуани на Флорида поради ниските температури (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најмалку 11 загинати во нов милитантен напад во Алепо

Слободен Печат

Остави Коментар

four × five =

Прочитај повеќе

Расте билансот на жртви и повредени во стравичниот земјотрес во Турција

Слободен печат

Научник пред три месеци ја предвиде епидемијата: Колку е опасен корона вирусот?

Слободен Печат

Астероид ескплодираше во близина на Земјата, неговите остатоци се разлетаа во Северна Америка (ВИДЕО)

Слободен печат

Се зголемува бројот на повредени: Опожарена зграда по разорниот земјотрес во Турција (ВИДЕО)

Слободен Печат

Пендаровски и Мишел се согласија дека иднината и судбината на Македонија е европска

МИА Агенција

Османи: Македонија е подготвена да ги почне преговорите со ЕУ

Слободен Печат