Авионско прскање против комарци в среда во Скопје

Прскање против комарци / Фото; МИА

 На подрачјето на град Скопје в среда ќе се врши авионска и терестрична дезинсекција, информираат од Град Скопје.

– Авионското прскање против ларви од комарци ќе се реализира во раните утрински часови. Терестричната дезинсекција против ларви од комарци, пак, ќе се реализира во текот на денот, се вели во соопштението.

Од Град Скопје апелираат до пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Извор: МИА

Видео на денот