АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО СИБИР: Двајца мртви, петмина повредени

Најмалку две лице загинале, а пет се повредени при принудно слетување на авион во сибирската област Јакутија, недалеку од езерото Силијан Куел, соопшти денеска руското Министерство за вонредни ситуации.

„Според последните информации, загинале две лица. На летот имало вкупно седум лица. Повредените од авионот биле префрлени во Јакутск. Психилози ги посетиле повредените лица“, стои во соопштението на Министерството, пренесува Тасс.

Порано денеска медиумите пренесуваа дека авионот Ан-26, во сопственост на компанијата Авиаспектр, принудно слетал кај езерото Силијан Куен, оддалечено околу 400 километри од местото каде треба да слета.

Прочитајте и...  Николоски: СДСМ и Заев се радуваат на поздравот од Ципрас, тој пред кој што потпишаа капитулација на Македонија

Прочитај повеќе

Српски демонстрант со солзи во очите: Тато, ова е за тебе, што умре без респиратор – Тато, многу те сакам (ВИДЕО)

Слободен печат

Без вода повеќе делови на Скопје

Слободен печат

ИНТЕРВЈУ Владимир Пивоваров: Криумчарите се во состојба да им ја земат и душата на мигрантите, само за да им ги земат парите

Италијанские лекари можат да наредат принудно хоспитализирање на заразените со коронавирус

Слободен печат

За 24 часа регистрирани 415 прекршоци за неносење маска

Слободен печат

Седеа на клупа, полицајците брутално ги претепаа: Ова видео од Србија ги запали социјалните мрежи (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На анкетите им се „истопи“ рејтингот во јавноста

Комисијата до Владата ќе достави предлог за задолжителен ПСР тест за граѓани од Србија, Косово, Бих и Црна Гора

Слободен печат

Болсонаро го спореди коронавирусот со дожд: На крајот сите ќе бидеме мокри

Слободен печат

Марковиќ: Кој и да победи на изборите ќе има јака опозиција која редовно ќе и „дише во врат“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Андоновиќ: Најава за нови протести во Белград – Револт поради новите мерки или обид за уривање на Вучиќ? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Шкриељ: Единствен излез од сиромаштијата е вработувањето, продолжуваме на патот на социјалната реформа (ВИДЕО)

Слободен печат