Авионот со Кејт и принциот Вилијам не можел да слета! Драма на небото, громови го „искинале“ небото (ВИДЕО) - Слободен печат

Авионот со Кејт и принциот Вилијам не можел да слета! Драма на небото, громови го „искинале“ небото (ВИДЕО)

Британскиот принц Вилијам изјавил дека тој и неговата сопруга Кејт се чуствуваат добро, откако нивниот авион двпати се обидувал да слета во Исламабад во Пакистан поради силно невреме пропратено со грмежи.

Авионот кој го превезувал кралскиот пар на крајот морал да се врати во Лахор и да слета безбедно.

Прочитај повеќе

Колинда по истекувањето на мандатот ќе го искористи правото на плата и канцеларија

Слободен печат

Силниот земјотрес во Турција фатен во живо во телевизиско студио (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дожд од игуани на Флорида поради ниските температури (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најмалку 11 загинати во нов милитантен напад во Алепо

Слободен Печат

Расте билансот на жртви и повредени во стравичниот земјотрес во Турција

Слободен печат

Научник пред три месеци ја предвиде епидемијата: Колку е опасен корона вирусот?

Слободен Печат

Остави Коментар

three × five =

Прочитај повеќе

Астероид ескплодираше во близина на Земјата, неговите остатоци се разлетаа во Северна Америка (ВИДЕО)

Слободен печат

Се зголемува бројот на повредени: Опожарена зграда по разорниот земјотрес во Турција (ВИДЕО)

Слободен Печат

Пендаровски и Мишел се согласија дека иднината и судбината на Македонија е европска

МИА Агенција

Османи: Македонија е подготвена да ги почне преговорите со ЕУ

Слободен Печат

Поглед во Вухан – епицентарот на епидемијата на опасниот корона вирус

Слободен печат

Научниците ги открија причините за најголемата експлозија во Вселената

Слободен Печат