АВИОНОТ паднал во океан, пилотот и патниците во вода си правеле СЕЛФИ (ВИДЕО)

На интернет има премногу фотографии од Тихиот океан на кој пилотот Дејвид Лиш и неговите патници кажуваат дека нивниот авион се срушил. На авионот му откажал моторот, па Лиш слетал на површината од водата, а потоа тој заедно со патниците од авионот застанале на крилото од авионот и почнале да го снимаат тоа што им се случува.

„Ударот беше слаб, воопшто немаше проблеми и веднаш ја отворивме вратата и излеговме на крилото од авионот. Направивме брз попис на она што се наоѓа во авионот. Го зграбив мојот телефон и клучевите од автомобилот. Знаев дека имаме време околу 20-30 секунди пред авионот да потоне“ – вели Лиш. Во водата биле 40 минути, а потоа пристигнала помошта.

Прочитајте и...  Заев ветува 100 илјади нови работни места, 36.000 денари просечна и 18.000 минимална плата

На снимките кои ги објавил Лиш на социјалните мрежи се гледа како тој и патниците се смеат и зборуваат дека преживеале несреќа и моментно чекаат помош.

„Набрзо стана ладно во океанот. По 20-на минути почнав да смрзнувам. Насекаде имаше медузи. Околу нас имаше и китови. Чекавме додека можевме. Авионот потона, влеговме во водата. Медузите цело време нè допираа“ – изјавил Лиш.

Прочитај повеќе

Апостолска: Развивме економски мерки кои овозможија значајна поддршка за бизнис секторот

МИА

Алкалоид – резултати од работењето за периодот јануари – декември 2019 година

Слободен Печат

Турција не ја менува одлуката, сириските мигранти тргнаа кон Европа

МТСП: Згрижувачките семејства добија 30 отсто повисок надоместок, го унапредуваме квалитетот на грижа за секое дете

Слободен печат

Над Хрватска експлодираше метеор (ВИДЕО)

Слободен печат

Влада: Да се превземат мерки при покачување на цените на средствата за заштита од кронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вучиќ: Најавата за укинување на таксите на Курти е нов трик и обид за измама

Слободен печат

Скопје повторно ќе го зафати силен ветер со брзина од над 70 километри на час

Слободен печат

Петревска: Будно се следи состојбата на јужната граница, бидејќи сме свесни дека тоа може да биде проблем во државата

Слободен печат

Владата го прифати предлогот на Кризниот штаб: Организаторите да ги откажат сите јавни собири до 6 март 2020 година

Слободен печат

„СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ ТРГНА ОД СКОПЈЕ ДО СОЛУН: Какви мерки се преземаат на границата со Грција поради коронавирусот?

Се подготвува пријава против пет високи раководни службеници во СВР Велес

Слободен печат