АВИОНОТ паднал во океан, пилотот и патниците во вода си правеле СЕЛФИ (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

АВИОНОТ паднал во океан, пилотот и патниците во вода си правеле СЕЛФИ (ВИДЕО)

Доколку не се сподели на Инстаграм тогаш исто како да не се случило.

На интернет има премногу фотографии од Тихиот океан на кој пилотот Дејвид Лиш и неговите патници кажуваат дека нивниот авион се срушил. На авионот му откажал моторот, па Лиш слетал на површината од водата, а потоа тој заедно со патниците од авионот застанале на крилото од авионот и почнале да го снимаат тоа што им се случува.

„Ударот беше слаб, воопшто немаше проблеми и веднаш ја отворивме вратата и излеговме на крилото од авионот. Направивме брз попис на она што се наоѓа во авионот. Го зграбив мојот телефон и клучевите од автомобилот. Знаев дека имаме време околу 20-30 секунди пред авионот да потоне“ – вели Лиш. Во водата биле 40 минути, а потоа пристигнала помошта.

На снимките кои ги објавил Лиш на социјалните мрежи се гледа како тој и патниците се смеат и зборуваат дека преживеале несреќа и моментно чекаат помош.

„Набрзо стана ладно во океанот. По 20-на минути почнав да смрзнувам. Насекаде имаше медузи. Околу нас имаше и китови. Чекавме додека можевме. Авионот потона, влеговме во водата. Медузите цело време нè допираа“ – изјавил Лиш.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close