АВИОН ПАДНА ВО ДУБАИ: Има загинати, целосна хаварија на најпрометниот аеродром во светот! – Слободен печат
ВестиПланета

АВИОН ПАДНА ВО ДУБАИ: Има загинати, целосна хаварија на најпрометниот аеродром во светот!

Истрагата е во тек.

Четири лица загинаа кога авион се срушил во близина на аеродромот во Дубаи.

Според информациите, загинале три државјани на Велика Британија и еден државјанин на Јужна Африка.
Малиот авион удрил три милји јужно од пистата. Авионот е во сопственост на американскиот технолошки гигант Ханивел, а се срушил заради технички дефект.

Дошло до целосна хаварија и застој на еден од најпрометните аеродроми во светот.
Набрзо потоа ситуацијата се нормализирала.

Истрагата е во тек.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close