Авганистанската армија уништи центар за обука на бомбаши самоубијци – Слободен печат
ВестиПланета

Авганистанската армија уништи центар за обука на бомбаши самоубијци

Авганистанската армија вчера покрена координирана операција во округот Бараки Барак во источната провинција Логар, при што елиминира осум вооружени милитанти и уништи центар за обука на бомбаши самоубијци.

Како што денеска соопшти авганистанската армија, меѓу убиените се и двајца локални талибански команданти.

Милитантите кои дејствуваат против владините сили на тоа подрачје не ја коментираа вчерашната операција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close