Author : Васко Спасоски

Магазин Магазин слајдер Сцена

Два милиони лајкови на една фотографија: Леди Гага само малку ги покажа градите (ФОТО)

Васко Спасоски
Светски познатата пејачка Леди Гага на својот инстаграм-профил го најави објавувањето на новиот албум „Хроматика“ со фотографија која во рекорден рок заработи 2 милиони лајкови....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тага која не престанува: Мајката на познатиот музичар прозборе две години по неговото самоубиство! (ФОТО)

Васко Спасоски
Тим Берглинг, познат како Диџеј Авичи беше шведски музичар, продуцент и диџеј кој на 20 април 2018 година изврши самоубиство. Имаше само 28 години, а...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Се сеќавате на Алка Вуица? Жареше и палеше на југословенската сцена, па ја снема – денеска нема да ја препознаете! (ФОТО)

Васко Спасоски
Алка Вуица пред дваесетина години беше многу популарна. Имено, нејзините песни „Варалица“ и „Професионалка“ често се вртеа на радиостаниците во целиот регион, но последните неколку...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Викторија Бекам после 10 години се насмеа: Нејзиниот син објави слика на која сите гледаат во нејзините заби! (ФОТО)

Слободен Печат
Сопругата на поранешниот професионален фудбалер Дејвид Бекам (45), Викторија Бекам (46) ретко се смее во јавноста, а овој пат на фотографијата со синот покажа перфектна...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Повторно хаос помеѓу Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ: Благодарам на сопругот кој немаше време да го гледа мојот концерт! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Поп-пејачката Јелена Карлеуша пред неколку дена одржа онлајн концерт на кој имаше и специјални гости. Карелуша е задоволна како се поминало, но сепак имала да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Старее ли оваа жена? Погледнете ја водителката Снеже Велков пред 10 години и сега – разлика нема! (ФОТО)

Васко Спасоски
Досега се изначитавме за странските ѕвезди како изгледаат прекрасно и покрај тоа што веќе се во зрелите години, но ако размислиме подобро такви примери можеме...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Северина се иселила од кај Игор: Кеба немоќен да ја задржи снаата дома! (ФОТО)

Васко Спасоски
Северина Којиќ веќе три месеци престојува во Белград, меѓутоа повеќе не живее во куќата на свекорот Драган Којиќ – Кеба на Бежаниска коса. Пејачката неодамна...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Фудбалерот Волков го фотографирал задникот на Сандра Африка, но се правда дека не ја пратил никаде! (ФОТО)

Васко Спасоски
Моментално нема кој не зборува за извесна фотографија на фудбалерот Владимир Волков и пејачката Сандра Африка, на која таа е во љубовен занос. Како што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Емили му скокна на сопругот во раце, а тој едвај ги сокри интимните делови! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската манекенка со потекло од Полска, Емили Ратајковски (28) честопати позира во бикини или е речиси скроз гола на социјалните мрежи. Таа и овојпат објави...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Анастасија Ражнатовиќ славеше роденден во домашни услови: Кога Цеца се фати за микрофонот сите кренаа раце! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Во домот на Ражнатовиќ вчера се славеше 22. Роденден на Анастасија Ражнатовиќ. По изненадувањето за славеничката, се продолжи со забава до долго во ноќта. Се...