Author : Слободен печат

Еспресо Забава Шоу биз

Жирито во шок: Топ 10 најдобри аудиции во светот (ВИДЕО)

Слободен печат
Ако сте се прашувале некогаш кои се најдобрите пејачи кои се имаат пријавено на  музички натпреварувања низ светот, тука е одговорот… Тука се десетте најдобри...
Еспресо Хороскоп

Каков ден ве очекува: Хороскоп за 08.09.2019

Слободен печат
ОВЕН Работа: Комуникацијата со вашите блиски соработници станува отежната, постојат проблеми. Љубов: Не ви е лесно да бидете сосема отворени по прашањето на своите емоции,...
Еспресо Храна

Им успева на сите: Рецепт за македонски ајвар, стар со децении

Слободен печат
Пробајте го овој традиционален рецепт за ајвар кој со децении се пренесува од генерација на генерација… Состојки: 10 килограми црвени пиперки 3 големи модри патлиџани...
Еспресо Шоу биз

ИНТЕРВЈУ Елена Велевска: Безобразно е да се фалам колку заработувам, кога живееме во земја каде плата е 200 евра!

Васко Спасоски
Минатата и оваа година на фолк-пејачката Елена Велевска и поминаа работно со многу настапи, но и турбулентно, со многу пресвртници во нејзиниот приватен живот. Како...
Еспресо Шоу биз

Канје Вест ги згрози фановите: Ќе ви се преврти желудникот кога ќе видите што прави (ВИДЕО)

Слободен печат
Американскиот рапер Канје Вест (42) неодамна основа своја црква во Ватс – Калифорнија со цел да одржува „миси“ за своите пријатели и обожаватели. На неговиот...
Еспресо Жена Мода Шоу биз

Манекенката Бојана Нушкова ги почести обожавателите на Инстаграм со топлес-фотографија (ФОТО)

Слободен печат
Дефинитивно манекенката Бојана Нушкова е една од најбараните и најатрактивни манекенки во нашата земја. Оваа млада скопјанка со својот изглед предизвикува воздишки каде и да...
Еспресо Шоу биз

Единствената ќерка на Есма Реџепова, Елеонора, влегува во „Задруга“

Слободен печат
Српското реално шоу „Задруга 3“ новата сезона ќе ја започне на 6 септември во 21 часот. Некои од имињата на учесниците се чуваат во строга...
Еспресо Жена Шоу биз

Грчката новинарка е атракција на Светското првенство во Кина, но погледнете ја како изгледа во бикини (ФОТО)

Слободен печат
Мундобаскетот во Кина се следи од целиот свет, а многу новинарски куќи испратија голем број известувачи во најмногубројната земја во светот со цел да добијат...
Еспресо Шоу биз

Луна Џогани првпат ги прошета новите гради и тоа во проѕирен фустан (ФОТО)

Слободен печат
Победничката на српското реално шоу „Задруга“, Луна Џогани, дел од парите што ги доби како награда реши да ги вложи во себе и со тоа...
Еспресо Шоу биз

Има се, може се: Пејачката Туна ужива на Маврициус и виси на јаже (ВИДЕО)

Слободен печат
Познатата албанска пејачка Туна Сејдиу веќе го користи својот летен одмор. По напорната година откако извади неколку нови песни и видеоспотови, Туна конечно најде време...