Author : СП.

Вести Економија

„Алкалоид“ со раст на консолидираните продажби од 8% и со двојно зголемени инвестиции во периодот јануари-септември 2020 година

СП.
Приходи од продажби Според единечниот биланс на успех, во периодот јануари-септември 2020 година, продажбите достигнуваат 6.900.199.436 денари, што е за 9% повеќе во споредба со...
Вести Економија

За безгрижно детство и сигурна иднина, одберете банка која е партнер од доверба

СП.
За учење на финансиска одговорност е потребно време и истрајност, но отворањето на детска штедна книшка може да помогне за таа цел и најчесто се...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО+ФОТО | КРВАВ ДЕН ЗА ФРАНЦИЈА: Во храм во Ница обезглавена жена, три жртви за неколку часа

СП.
Утрово терорист влезе во базиликата Нотр Дам во Ница и уби три невини лица. Тој извикувал „Алаху акбар” додека ги убивал двете жени и еден...
Вести Македонија

Писмена реакција од МАКПЕТРОЛ АД на вчерашното соопштение на РКЕ

СП.
Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија (РКЕ) повторно покажува нестручност и недоволно познавање на пазарот со нафтени деривати и горива...
Вести Македонија

Нови цени на тест за ковид-19 во Клиника „Жан Митрев“

СП.
Сведоци сме на континуираниот пораст на бројот на лица позитивни на COVID-19, а со самото тоа и зголемена потреба од навремено и точно дијагностицирање на...
Вести Македонија

🔴 Следете ВО ЖИВО: Денешниот Утрински брифинг е во тек

СП.
Додека другите се расонуваат, екипата на Утрински брифинг секој работен ден со почеток од 7.30 произведува бројни квалитетни информативни сегменти што го „врамуваат“ почетокот на...
Вести Македонија

🔴 Следете ВО ЖИВО: Денешниот Утрински брифинг е во тек

СП.
Додека другите се расонуваат, екипата на Утрински брифинг секој работен ден со почеток од 7.30 произведува бројни квалитетни информативни сегменти што го „врамуваат“ почетокот на...
Вести Економија

Прогласени победниците на „Наградата за социјално претприемништво 2020“ (Social Impact Award 2020)

СП.
Во екот на пандемиската криза со ковид-19, социјалните нееднаквости стануваат сѐ повидливи и се соочуваме со нови предизвици. И покрај ефектите на пандемијата врз формалниот...
Вести Економија

Групацијата Новоматик во Северна Македонија (Адмирал, Астра и Казино Фламинго Хотел) и Апекс Македонија самоиницијативно ги стопираат угостителските услуги од 23 до 07 часот

СП.
Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од неспорниот факт дека врвен приоритет...
Живот Магазин Магазин слајдер

ГАЛЕРИЈА: Стан во населба Аеродром во скандинавски стил со медитерански акценти

СП.
На самиот почеток на работата, во фазата на дискутирање за проектот – клиентите беа многу јасни: посакуваа нивниот стан да биде уреден во скандинавски стил,...