Author : Слободен печат

Здравје Магазин Магазин слајдер

Едноставен тест со кој можете да ја проверите состојбата на белите дробови

Слободен печат
Хроничната опструктивна белодробна болест (ХОББ) е тивка „прикрадувачка“ воспалителна болест на белите дробови и на белодробниот паренхим, која предизвикува опструкција на струењето на воздухот, а...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бобан Милошески: Да се вратат концертите во Македонија до крајот на јули или ставам катанец!

Слободен печат
Поради пандемијата на коронавирусот во Македонија се откажаа сите концерти, музички и културни манифестации и настани. По тој повод, денеска реагираше и првиот човек на...
Магазин Магазин слајдер Храна

Овошје на боговите: Зачувајте го здравјето и одржете ја виталноста со само неколку малини на ден

Слободен печат
Едно од најретко консумираните овошја, малината, неправедно е избегнувано поради мноштвото семчиња што се во нејзиниот состав. Ова „пролетно“ овошје се карактеризира со црвена боја...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Најголемите заблуди во хороскопот: Овие особини ги толкуваме сосема погрешно

Слободен печат
Без разлика дали верувате во хороскоп или сте само љубопитни, сигурно веќе ги знаете карактеристиките кои го опишуваат вашиот знак. Но, многу од тие особини...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган Маркл прозборе за бруталното убиство на Џорџ Флојд: Сфатив дека единствено погрешно е ако не кажам ништо (ВИДЕО)

Слободен печат
Меган Маркл прозборе за бруталното убиство на Џорџ Флојд, истакнувајќи дека неговиот живот вредел и дека би и било криво да молчела за оваа тема....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната мис бара развод од полицаецот што го уби Џорџ Флојд

Слободен печат
Кели Шовин (45) е сопруга на поранешниот полицаец од Минеаполис, Дерек Шовин (44), кој е обвинет за убиството на Џорџ Флојд (46) за време на...
Жена Магазин Магазин слајдер

Интервју со д-р Елена Арсова: Долготрајниот стрес од пандемијата доведува до опаѓање на косата

Кристина Апостолова
Освен редовното миење на рацете, носењето маски, дезинфекцијата на телефони и други контактни површини, препорачувам редовно миење на косата, која е потенцијален медиум за пренесување...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 4 јуни: Има денови кога нештата едноставно не функционираат како што треба, без разлика колку и да се трудите

Слободен печат
Овен Вториот дел од денот не е нешто стимулативен, најверојатно е дека ќе се изморите од обврските во текот на претпладнето, па затоа ќе биде...
Забава Магазин Магазин слајдер

Короната ја уби романтиката: Нема туристи, па нема ни работа за градителите на гондоли во Венеција

Слободен печат
Во традиционалните венецијански градилишта на гондоли последниве месеци може да се слушне само звукот на морските бранови. Такви градилишта во 18 век, кога италијанскиот мајстор...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Трамп ѝ рече на Меланија да се насмее, таа му возврати со гримаса: Нејзината реакција е хит на интернет (ВИДЕО)

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија вчера го посетија Националното светилиште на Свети Јован Павле втори во Вашингтон. Како и секогаш, парот позираше...