Слободен Печат, Author at Слободен печат

Author : Слободен Печат

Магазин

Запознајте ја новата платформа за споделување на ставови, авторски текстови и слики

Слободен Печат
Идејата на kooperacija.mk е да им даде платформа на авторите, преку која ќе може да допрат до поширока публика, а на читателите да им понуди...
Еспресо Магазин

Заборавете на се овие денови… Black Friday во Рамстор Мол

Слободен Печат
Овој петок во Рамстор Мол се организира шопинг лудило и многу забава по повод Black Friday. За сите вас, обезбедивме големи попусти во речиси сите...
Еспресо Магазин

Уште 7 дена до официјалниот избор за Мажи на годината во Македонија за 2019

Како и минатата година и оваа на оваа гала вечер ќе присуствуваат голем број на познати лица од бизнис секоторт, политиката, како и од јавниот...
Вести Економија Скопје

“Digital for Entrepreneurship” – конференција за претприемништво, развој и иновации

Под наслов “Digital for Entrepreneurship“ во среда, 20.11.2019, 10.00 часот, во City Hall – Скопје, ќе се одржи серија на панели во рамките на „European...
Останатo Спорт

Висока победа за АЛКАЛОИД во четвртото коло на Европскиот Клупски Куп 2019

Шахистите на Алкалоид успешно ги продолжуваат борбите на Европскиот Клупски Куп. Мечот од четвртото коло беше со императив за висока победа, како предуслов да се...
Останатo Спорт

Минимален пораз на ШК АЛКАЛОИД во третото коло на Европскиот Клупски Куп 2019

Во дерби мечот на третото коло ШК Алкалоид загуби со минимална разлика 2,5 : 3,5 од Рускиот шампион “Mednyi Vsadnik” од Санкт Петербург. Очекувано, ова...
Вести Скопје

RENEXPO® за прв пат во Северна Македонија

Меѓународниот саем RENEXPO® за прв пат во Северна Македонија ги отвора своите врати на деловните лидери, носителите на одлуките, локалните и меѓународните стручњаци за обновлива...