8 C
Скопје

Author : Слободен печат

Спорт Фудбал

Јувентус не оди во САД за да не го апсат Роналдо

Слободен печат
Eкипата на Јувентус нема намера летните подготвки да ги има во САД и турнирот „Меѓународен куп на шампионите“ ќе се одржи во Азија. Причината според...
Вести Свет

„Њујорк тајмс”: Трамп позајмил две милијарди долари од Дојче банк пред да стане претседател

Слободен печат
Германската Дојче банк му позајмила повеќе од две милијарди долари на Доналд Трамп пред да стане претседател на САД. Весникот интервјуирал повеќе од 20 поранешни...
Вести Свет

Евакуација на околу 2.000 луѓе во северниот дел на Австралија поради циклон

Слободен печат
Австралиските власти евакуираа околу 2.000 луѓе во северниот дел на континентот, поради најава за силен циклон, кој се очекува утре да го погоди тоа подрачје....
Магазин Филм и ТВ

Глумел во ,,Пирати од Карибите”, па заминал на боиштата во Сирија (ВИДЕО)

Слободен печат
Енрајт веќе две години не може да се врати во САД , како ни во Британија , каде што е роден.Тој сега има 55 години...
Економија

Заев со бордот на „Македонија 2025″: Да го искористиме огромниот потенцијал за соработка

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев денеска оствари средба со новата директорка на бордот на директори на „Македонија 2025″ Вера Ставроф и новиот главен извршен директор Никица Мојсоска-Блажевски...
Вести Регион

Караџиќ: Ова нема врска со правото, ова е нивна правда

Слободен печат
Горан Петронијевиќ, адвокатот на Радован Караџиќ ги пренесе првите зборови на поранешниот претседател на Република Српска по денешната пресуда со која е осуден на доживотна...
Спорт Фудбал

Пандев за јубилејот ќе игра со специјални копачки

Слободен печат
Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев на утрешниот натпревар против Летонија ќе го прослави јубилејниот стоти настап во дресот на националниот тим. Капитенот ќе игра во...
Вести Регион

Круемади: 90 отсто од албанските граѓани се во тешка економска криза

Слободен печат
Додека политичката дебата е фокусирана на нефункционирањето на Уставниот и Врховниот суд и слични прашања, економската ситуација на албанските граѓани е безнадежна, a земјата во...
Вести Свет

ЕПП ја суспендира партијата на Орбан

Слободен печат
Партијата на унгарскиот премиер Виктор Орбан, Фидес е суспендирана од Европска народна партија (ЕПП), соошти претседателот на ЕПП, Жозеф Дол на Твитер. Одлуката е донесена...